Heyecanı Paylaşın

Karlı tepelerden kayarken, dalgalı denizlerde sörf yaparken ve havada paraşütünüz ile süzülürken her anınızı kayıt altına alan aksiyon kameralar… Günümüzde sabit duran bir nesnenin bile fotoğrafının çekilip paylaşılması en sevdiğimiz hobiler arasındayken, adrenalinin tavan yaptığı, belki de hayatımızda bir kere yaşayabileceğimiz olayları neden paylaşmak istemeyelim…

Aksiyon kamera denince akla ilk gelen marka tabi ki GoPro. Özellikle GoPro Hero5 ve GoPro Hero5 Session ile marka, aksiyon tutkunlarının en inanılmaz anlarını yakalamayı hedefliyor. GoPro’ya eklenen aksesuarlar ile fiyatların yükselmesinden çekinenlerdenseniz, piyasada alternatif olarak tercih edebileceğiniz Sony, Sjcam gibi markalar da mevcut.

Fiyatları 100 TL’den 2.000 TL’ye kadar uzanan aksiyon kameralarında hangisinin size uygun olduğuna karar vermek zorlaşıyor. Öncellikle göz önünde bulundurmanız gereken nokta, cihazı nerede, hangi amaçla kullanacağınız. Aksiyon kamerayı günlük hayatınızın normal akışında mı, yoksa gerçekten aksiyonun hakkını verecek şekilde mi kullanacaksınız?

Eğer yeni aksiyon kameranızı günlük hayatta kullanmayı düşünüyorsanız, Polaroid Cube, Sjcam Sj4000 Wifi, AEE S50, AEE S60+, Sony HDR-AS50 gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

“Aksiyon benim işim” diyenlerdenseniz ve teknik detaylara meraklıysanız, çözünürlük, fps (saniyede ekrana aktarılan kare), su geçirmezlik, GPS ve dahili Wi-Fi gibi özellikleri dikkate almalısınız. Tüm bunları göz önünde bulundurarak da GoPro Hero5 Black, Sony FDR-X3000R, GoPro Hero4 Black, Xiaomi Yi 2 4K, GoPro Hero5 Session gibi modellere yönelebilirsiniz.

Çözünürlük ve fps’ye ilgi artıyor
Günümüzde, çözünürlüğün ve fps’nin yüksek olduğu aksiyon kameralarına yönelim artarken, su geçirmezlik özelliği ise iki şekilde karşımıza çıkıyor. Bunlardan ilki, cihazın kutusundan çıkan su altı kılıf ile su geçirmezliği sağlarken, diğeri ise kılıfa gerek duymadan belli bir derinliğe kadar su geçirmiyor.

Aksiyon kamerada GPS özelliğinin olması, çekilen fotoğraf ve videoların konumunun belirlenmesinde rol oynarken, Wi-Fi ile de internete kolayca bağlanıp bol bol paylaşımda bulunabilirsiniz.

Kısacası hangi aksiyon kamerasını tercih edecek olursanız olun, hayatınızda paylaşmaktan ve saklamaktan keyif aldığınız anılar biriktirin.

Melis Bayram

Akakçe Kategori Sorumlusu

İlk Cevap Yazan Siz Olun

Cevap Yazın

Eposta adresinizi kimseyle paylaşmıyoruz.

Aşağıdaki HTML tag ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ne, nerede en ucuza Akakce.com'da

BİZİ TAKİP EDİN