Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Hakkında Her Şey

Teknoloji tutkunlarının merakla beklediği Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus nihayet tanıtıldı. Kocaman ekranı ve ufak gövdesiyle birlikte tasarımında önemli değişikliklere gidilen bu iki yeni akıllı telefona dair tüm detaylar yazımızda!

Aylardır beklenen an geldi ve Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni akıllı telefon modellerinin lansmanını gerçekleştirdi. Tasarımsal anlamda ciddi değişiklikler görülen Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus, gece siyahı, orkide grisi, altın sarısı, gümüş ve mavi renk seçeneği ile teknoloji tutkunlarının karşısına çıktı.

En yüksek ekran/gövde oranı

Bu iki yeni cep telefonuna baktığınız anda, ilk dikkatinizi çekecek olan özellik, şüphesiz, kavisli ekranın büyüklüğü, buna karşın gövdenin küçüklüğü. Bir diğer deyişle, yüksek ekran/gövde oranı. Galaxy S8 modelinde yüzde 84.26, Galaxy S8 Plus modelinde ise yüzde 83.32 ekran/gövde oranı tercih eden Samsung, şu ana kadar ürettiği cep telefonları arasında en yüksek ekran/gövde oranını bu modelleriyle yakalamış gözüküyor.

Fiziksel ana ekran tuşuna elveda

Ekran büyüklükleri sırasıyla 5.8 inç ve 6.2 inç olan Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus’ta gözünüze çarpacak bir diğer özellik, cihazların üzerinde artık fiziksel ana ekran tuşunun bulunmuyor olması. Fiziksel Home tuşu yerine ekranın altında sanal bir ana ekran tuşu tercih eden Samsung, bu modelleriyle iPhone’da gördüğümüz 3D Touch benzeri bir kullanım sunmakta. Bunun yanı sıra, “Geri” ve “Seçenek” tuşları da artık yok.

Samsung logosu artık arkada

Tüm bunların yanı sıra, Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ta tasarım anlamında bir yenilik daha yaptığı görülüyor: Samsung logosu artık ön tarafta değil, parmak izi okuyucuyla birlikte arka tarafa yerleştirilmiş durumda.

Siri’nin rakibi: Akıllı Asistan Bixby

Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus modellerinde Siri’ye rakip bir uygulama kullanılacağı söylentileri doğru çıktı ve Samsung, bu iki cihazında sanal asistan Bixby’yi hayata geçirdi. Apple Siri ve Microsoft Cortana’ya rakip olarak geliştirilen Bixby, sesli komut özelliğiyle klavye kullanmadan tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Göz tanıma özelliği geldi

Yeni akıllı telefon modellerinde ekran güvenliği olarak “desen” seçeneği yerine biyometrik güvenlik önlemlerini getiren Samsung, cihazlarında iris tarayıcı, yüz tanıma sistemi ve parmak izi tarayıcılarını kullanıyor. Bu sayede, cep telefonunuzun tuş kilidini gözünüzle, yüzünüzle ya da parmak izinizle açabilmeniz mümkün oluyor.

21 Nisan’da satışa sunulacak

Beş farklı renk seçeneğinin yanı sıra tasarımsal özellikleriyle de büyük beğeni toplayan Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus, 21 Nisan tarihinde satışa sunulacak. Lansmanın ardından Türkiye fiyatları da belli olan Galaxy S8, ülkemizde 4 bin 399 TL’den; Galaxy S8 Plus ise 4 bin 999 TL’den alıcı bulacak.


Samsung Galaxy S8’in teknik özellikleri

İşletim Sistemi: Android 7.0 Nougat
Boyutlar: 148.9 x 68.1 x 8.0 mm
Ağırlık: 155 gr
Ekran: 5.8 inç, 1440×2960 Super AMOLED ekran, %84.26 ekran-gövde oranı
İşlemci: Exynos 8895
Grafik Birimi: Mali G71
RAM: 4 GB
Depolama Alanı: 64 GB
Artırılabilir Hafıza: 256 GB
Arka Kamera: 12 MP
Ön Kamera: 8 MP
Batarya: 3.000 mAH
Ek özellikler: USB Type-C bağlantı, Hızlı şarj, Parmak izi okuyucu, İris tarayıcısı, IP68 sertifikası

Samsung Galaxy S8 Plus’ın teknik özellikleri
İşletim Sistemi: Android 7.0 Nougat
Boyutlar: 159.5 x 73.4 x 8.1 mm
Ağırlık: 173 gr
Ekran: 6.2 inç, 1440×2960 Super AMOLED ekran, %83.32 ekran-gövde oranı
İşlemci: Exynos 8895
Grafik Birimi: Mali G71
RAM: 4 GB
Depolama Alanı: 64 GB
Artırılabilir Hafıza: 256 GB
Arka Kamera: 12 MP
Ön Kamera: 8 MP
Batarya: 3.500 mAH
Ek özellikler: USB Type-C bağlantı, Hızlı şarj, Parmak izi okuyucu, İris tarayıcısı, IP68 sertifikası

 

Simgenur Güdeberk

Akakçe İçerik Uzmanı

1 Cevap

Cevap Yazın

Eposta adresinizi kimseyle paylaşmıyoruz.

Aşağıdaki HTML tag ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ne, nerede en ucuza Akakce.com'da

BİZİ TAKİP EDİN