Rahat Bir Nefes Alın

Özellikle kış aylarında ve ısıtıcıların yoğun olarak kullanıldığı dönemlerde evinizdeyken gözleriniz kaşınıyor, cildiniz, burnunuz ve boğazınız kuruyorsa ya da bu belirtilerin çoğu bebeğinizde görülüyorsa, yeni bir hava nemlendirici almayı düşünebilirsiniz. Farklı özelliklere sahip olan hava nemlendirici modelleri arasından hangisini tercih edeceğinizi bilmiyorsanız, sizin için seçtiğimiz fiyat/performans ürünlerine göz atabilirsiniz. 


Evinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz ve size çok masraf çıkarmayacak bir hava nemlendirme cihazı arıyorsanız, öncelikle modellerin fiyatlarını değerlendirebilirsiniz. Ancak ihtiyacınızı karşılayacak olan ürünü bulabilmeniz için karşınızdaki hava nemlendiricilerinin etki alanlarını da göz önünde bulundurmanızda fayda var. Etki alanı geniş olan bir ürün, evinizi ya da odanızı kolayca nemlendirebilirken; etki alanı az olan bir model, bulunduğunuz yere göre yetersiz kalarak beklediğiniz performansı gösteremeyebilir.

Gelin, şimdi de evinizde rahat rahat nefes almanıza imkan tanıyan fiyat/performans ürünlerine bakalım.

Goldmaster GHM-7907

Goldmaster GHM-7907, 5.2 litrelik su haznesi kapasitesi ile öne çıkan bir ürün. 25 metrelik bir alanda havayı rahatlıkla nemlendirebilen bu cihazda ayarlanabilir buhar çıkışı mevcut. Ultrasonik teknolojiye sahip olmayan Goldmaster GHM-7907’nin fiyatı 169.90 TL.

Olefini CF-2720


4.5 litrelik bir su haznesine sahip olan Olefini CF-2720, tam 40 metrekarelik bir odanın havasını nemlendirebilmekte. Teknik özelliklerinde ayarlanabilir buhar çıkışının mevcut olduğunu gördüğümüz bu üründe, ultrasonik teknoloji yer almıyor. Olefini CF-2720 hava nemlendiriciyi 178.50 TL’ye satın almak mümkün.

Medisana UHW 60065


Bir önceki fiyat/performans ürünümüz gibi yine 4.5 litrelik su haznesi bulunan Medisana UHW 60065 hava nemlendirme cihazının etki alanı 30 metrekare. Hem ayarlanabilir buhar çıkışına hem de ultrasonik teknolojiye sahip olan bu ürün, 209 TL’ye satılıyor.

 

Handan Çinke

Akakçe Kategori Sorumlusu

2 Cevap
  1. İyi de ultrasonic ile olmayan arasında nasıl tercih yapacağız. Hangisi gerçekten ortamı nemlendirir. Bu konudada bilgi vermelisiniz.

    1. Merhaba, bu ürünlerin hepsi ortamı nemlendirebilirler. Teknik olarak biraz daha detay verecek olursak, ultrasonik sistemde diğer sistemlerden farklı olarak kullanılan su miktarı ile elde edilen buhar miktarı birbirine eşittir yani kullanılan su miktarı ile ortam nemliliği arasında doğrusal bir ilişki vardır. Verimlilik esastır, bu da en önemli farktır. Bununla birlikte, ultrasonik hava nemlendiriciler, diğer cihazlara nazaran daha sessiz çalışır ve daha fazla enerji tasarrufu sağlarlar.

Cevap Yazın

Eposta adresinizi kimseyle paylaşmıyoruz.

Aşağıdaki HTML tag ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ne, nerede en ucuza Akakce.com'da

BİZİ TAKİP EDİN