Kışa Hazır Mısınız?

Kış soğuklarının kendini hissettirmeye başladığı şu günlerde, ev ya da iş yerinize uygun bir elektrikli ısıtıcı almayı düşünüyor olabilirsiniz. Farklı tasarım ve özelliklere sahip elektrikli ısıtıcı modelleri arasında karar vermekte zorlanıyorsanız, sizin için ideal olabilecek ürünleri karşılaştırdığımız bu yazımıza göz atabilirsiniz.


Kış aylarında ev ya da iş yerlerini ısıtmak için merkezi sistem ya da kombi ile birlikte artık elektrikli ısıtıcılar da yaygın olarak kullanılıyor. Doğal gaz yerine adından da anlaşılacağı gibi elektrik ile çalışan bu ürünler, daireye ya da ofise döşenmiş olan kalorifer peteklerinden çok daha hızlı bir şekilde ısınma ihtiyacını karşılıyor. Bununla birlikte, tasarımları, boyutları, ağırlıkları ve tekerlek alternatifleriyle taşınabilirlik konusunda da kullanıcılarına avantaj sağlayan elektrikli ısıtıcılar arasında seçiminizi yaparken nasıl bir ürüne ihtiyacınız olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Evinizde ya da iş yerinizde kullanacağınız elektrikli ısıtıcının, çalışmaya başladığı anda direkt olarak karşısındaki kişiyi ya da objeyi ısıtmasını istiyorsanız, tercihinizi infrared modellerden yana kullanabilirsiniz.

Aynı çalışma prensibine sahip olan seçeneklere bakarken “Cihaz çalışır çalışmaz ısıtmaya başlamasa da olur ama çok da geç kalmasın tabii” diyorsanız, quartz ısıtıcıları da değerlendirebilirsiniz.

Yeni alacağınız elektrikli ısıtıcının sadece bir noktayı değil, hızlıca bulunduğu yeri ısıtmasını istiyorsanız da, sizin için önerimiz fanlı modeller.

Ancak tüm bu ısıtıcı türlerinin kısa süreliğine küçük bir alanı ısıtmak için kullanılabileceğini ve özellikle infrared modellerin kapandıktan hemen sonra etkisini yitireceğini de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Fiyat/performans açısından en başarılı 3 elektrikli ısıtıcı

Kumtel EX-23 Ecoray Elektrikli Isıtıcı

Kumtel EX-23 Ecoray, infrared (kızılötesi) teknolojisiyle çalışan bir elektrikli ısıtıcı. 2300 W’lık gücü ile karşısında bulunan kişiyi ya da objeyi hızla ısıtabilen cihaz, termostat özelliği ile sıcaklığı istenilen ölçüde sabitliyor. Kapatıldıktan sonra çok geçmeden tüm etkisini kaybeden Kumtel EX-23 Ecoray elektrikli ısıtıcı, kısa süreliğine küçük bir alanı ısıtmak isteyenler için doğru seçim. Devrilme emniyetine sahip olmayan bu ürünün fiyatı ise 49.99 TL.

Raks Lilly Mini Elektrikli Isıtıcı

Elektrikli ısıtıcı kategorisinde fiyat/performans anlamında öne çıkan ürünlerden bir diğeri de Raks Lilly Mini. Quartz ısıtıcılar arasında yer alan ve infrared modellerde olduğu gibi sadece ışığının vurduğu kişiyi ya da objeyi ısıtabilen bu cihaz, 1000 W’lık bir güce sahip. Diğer quartz alternatifler gibi, ısıtma işlemini infrared ürünlerden daha yavaş gerçekleştiren Raks Lilly Mini elektrikli ısıtıcıda termostat özelliği mevcut değil. Güvenliği, devrilme emniyeti ile sağlayan bu cihaz, 62.90 TL’den satışa sunuluyor.

Fakir Doppio Elektrikli Isıtıcı

Tüm fanlı ısıtıcılar gibi Fakir Doppio da kışlık ısınma ihtiyacından çok, kısa süreli kullanımlar için tercih edilebilecek ürünler arasında. 2000 W’lık bir güce sahip olan ve çalıştırıldığı yeri hızlıca ısıtabilen ve yer tasarrufu için ideal bir seçenek olarak gösterilen bu cihaz, termostat özelliği sayesinde mekandaki sıcaklığı da istenilen noktada sabitleyebiliyor. Devrilme emniyeti bulunmayan Fakir Doppio elektrikli ısıtıcı 84.89 TL’ye satılıyor.

Handan Çinke

Akakçe Kategori Sorumlusu

İlk Cevap Yazan Siz Olun

Cevap Yazın

Eposta adresinizi kimseyle paylaşmıyoruz.

Aşağıdaki HTML tag ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ne, nerede en ucuza Akakce.com'da

BİZİ TAKİP EDİN