5 Adımda Yılbaşı Ağacınızı Süsleyin

Yeni yıla sayılı günler kala, bir yandan, kime, ne yılbaşı hediyesi alacağınıza karar vermeye çalışıyorsunuz; diğer yandan da evinizi 31 Aralık gecesine nasıl hazırlayacağınızı düşünüyorsunuz. Yeni yılı ışıl ışıl bir evde karşılamak için ilk yapmanız gereken şey, tabii ki yılbaşı ağacınızı süslemek. Gelin, bunu 5 adımda nasıl yapabileceğinize hep birlikte bakalım…

Yılbaşı ağacınız, süslenmeye hazır bir şekilde önünüzde duruyor ama siz, bu işe nereden başlayacağınıza bir türlü karar veremiyorsunuz. Acaba bunun özel mi tekniği filan var mı? Önce ışıklandırma mı yapılmalı yoksa ağacın üzerine renkli toplar mı konulmalı? Kafanızı daha fazla karıştırmamak için tüm bu soruları unutun ve sizler için hazırladığımız yılbaşı ağacı süsleme tüyolarına bir göz atın.

  • Yılbaşı ağacını yerleştirin

Yılbaşı ağacınızı süslemeye başlamadan önce onu nereye koyacağınıza karar vermelisiniz. Eviniz şömineli ise, yılbaşı ağacını şöminenizin yanına; değilse salonunuzda görünen bir köşeye yerleştirebilirsiniz. Ancak, pencerelerinizi açarken zorlanmamak için yılbaşı ağacınızı pencere önüne; çarpıp düşürmemek için ise salonda geçişi engelleyen yerlere koymamanızda fayda var.

  • Yılbaşı ağacının altını süsleyin

Yılbaşı ağacının üst kısmına geçmeden önce ilk başta alt tarafını süslemelisiniz. Bunun için yılbaşı ağacı örtülerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca, ağacınızın altına çuval bezi sererek ya da dekoratif objelerle ağacın etrafını süsleyerek ortama değişik bir hava katmanız da mümkün. Ardından bu kısma hediye paketlerini de koymayı unutmamalısınız.

  • Yılbaşı ağacınız ışıl ışıl olsun


Şimdi sıra yılbaşı ağacınızı ışıklandırmakta. Yılbaşı ağacınızın boyutunu göz önünde bulundurarak seçtiğiniz ışıklandırmaları, yukarıdan aşağıya, her dalda tek tur atacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, ışıklandırmaları, yılbaşı ağacınızda hakim olacak olan tonlara göre bir ya da iki renkte tercih edebilirsiniz. Ağacınızı ışıklandırdıktan sonra geri çekilip dengesiz bir renk ya da ışık dağılımı olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz.

  • Yılbaşı ağacınızı büyüklü küçüklü süslerle donatın


Yılbaşı ağacı süsleriniz arasında renkli, simli ve pullu toplar, Noel Babalar, geyikler, çanlar, kar taneleri, metal, bakır ve ahşap süsler, zincirler, minik hediye kutuları ve el yapımı aksesuarlar gibi birçok seçenek bulunuyor olabilir. Bu süslerden en büyük olanları, yılbaşı ağacınızın alt tarafındaki kalın ve iç dallara dengeli bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Ardından süslemenize orta büyüklükte ve küçük aksesuarlarla devam edebilirsiniz.

İşin renk kısmına bakıldığında ise, yılbaşı ağacının renkli ve hareketli durması için öncelikle kırmızı, sarı gibi ana renklere sahip süsleri asabilirsiniz. Bununla birlikte, yılbaşı ağacında yumuşak geçişler sağlamak için aynı renklerin açık tonlarındaki süsleri tercih edebilirsiniz. Dekorasyon açısından ağacınızın güzel durması için aksesuarlarda üçten fazla renk kullanmamamızı önerebiliriz.

  • Ağaç tepesi süsünü unutmayın


Tüm bu aşamaları geçtikten sonra yılbaşı ağacınız neredeyse hazır sayılır. Yılbaşı ağacınızın tepesine ekleyeceğimiz süs ile daha da güzel gözükeceğinden emin olabilirsiniz. Yıldızlı, kar taneli ve taçlı ağaç tepesi süsü modelleri arasından yılbaşı dekorasyonunuza uygun olanı seçerek ağacınızın en üst noktasına yerleştirebilirsiniz.

Işıkları kapatın ve 2017’yi karşılamaya hazırlanan yılbaşı ağacınızın ne kadar güzel olduğuna bir bakın!

Yılbaşında kime, ne alacağınıza hala karar veremediyseniz de yılbaşına özel olarak hazırladığımız sayfayı ziyaret etmeyi unutmayın.

Şimdiden hepinize mutlu yıllar!

 

Simgenur Güdeberk

Akakçe İçerik Uzmanı

İlk Cevap Yazan Siz Olun

Cevap Yazın

Eposta adresinizi kimseyle paylaşmıyoruz.

Aşağıdaki HTML tag ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ne, nerede en ucuza Akakce.com'da

BİZİ TAKİP EDİN