Yazdır Yazdırabildiğin Kadar

Artık yazıcı, büyük şirketlerde olduğu kadar küçük işletmelerde hatta evlerde de önemli bir ihtiyaç haline geldi. Kartuşlu ve tonerli yazıcıların yanı sıra, bir de hayatımıza “bitmeyen kartuş” adıyla bilinen tanklı modeller girdi. Ama aklınız karışmasın, biz sizin için fiyat/performans anlamında en iyi başarılı ürünleri seçtik.

yazici-tablo-son
Bilgisayar ve internetin hayatımızın her alanına girmesiyle birlikte, yazıcılar da her ev ve ofisin  demirbaşları arasında yerini aldı. Temel olarak, en basit okul ödevlerinden en önemli iş evraklarına kadar pek çok şeyin çıktısını almak için kullanılan yazıcılar, bugün, tarama, fotokopi ve faks çekme gibi farklı ihtiyaçları da karşılıyor. Her bütçeye uygun alternatifler sunan yazıcı modelleri arasından seçiminizi yaparken kartuştoner ya da mürekkep fiyatı ile çıktı sayısına da dikkat etmeyi unutmamalısınız.

 

Eviniz ya da az kişinin çalıştığı iş yeriniz için size çok da masraf olmayacak bir yazıcı arıyorsanız, uygun fiyatlı seçeneklere yönelebilirsiniz. Ancak, bu sizin için yeterli olmayacaktır. Neden mi? Çünkü seçtiğiniz yazıcıya bir kere para vereceksiniz, ona uygun kartuş, toner ya da mürekkebe ise birçok defa… Kartuşun, toner ve mürekkebe göre daha pahalı bir seçenek olduğunu unutmamakta fayda var. Dolayısıyla, kartuş fiyatı pahalı olan ucuz bir yazıcı almak, sonrasında daha çok para ödemenizi gerektirecektir. Yazıcı seçiminizi yaparken, bunu göz önünde bulundurmalısınız ve fiyatı biraz daha yüksek olmasına rağmen toner ya da “bitmeyen kartuş” adıyla bilinen ve mürekkep doldurularak sürekli kullanılabilen tanklı modelleri de tercih edebilirsiniz.


Fiyat/performans açısından en başarılı 3 yazıcı

HP Deskjet 2135

2135

Siyah-beyaz ve renkli çıktı alabilen HP Deskjet 2135, yazdırma işleminde kartuş kullanıyor. İki adet kartuşu 80 TL’ye satılan bu ürün ile 200 renkli, 360 siyah-beyaz sayfa basılabiliyor. Tarayıcı özelliği ile de dikkat çeken HP Deskjet 2135’in fiyatı 139 TL.

Ricoh SP111

sp111Yazdırma işleminde toner kullanan Ricoh SP111, sadece siyah-beyaz çıktı almak isteyenler için uygun bir model. 90 TL’lik bir toner ile 1.200 sayfaya kadar basabilen bu ürünü 138 TL’ye bulabilirsiniz.

Epson L220

l220
Epson L220, “bitmeyen kartuş” olarak bilinen tank sistemini kullanıyor. 120 TL’ye doldurulan dört şişe mürekkep ile 6.500 renkli, 4.000 siyah-beyaz çıktı alabilen bu modelde tarayıcı özelliği de bulunuyor. Tanktaki mürekkep seviyesi azaldıkça mürekkep ekleyebileceğiniz Epson L220, 490 TL’ye satışa sunuluyor.

Simgenur Güdeberk

Akakçe İçerik Uzmanı

2 Cevap
  1. orhangazi engin pastanerleri hamdi epson l 220 gerçek fiatıysa lutfen mesaj atarmisın adresini0532292429

Cevap Yazın

Eposta adresinizi kimseyle paylaşmıyoruz.

Aşağıdaki HTML tag ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ne, nerede en ucuza Akakce.com'da

BİZİ TAKİP EDİN