Kasım Ayında Popüler Olacak Kategoriler

Akakçe platformlarında yapılan karşılaştırmalı alışverişlerde Kasım ayında talebi belirleyen ana etken sonbaharın kendini göstermesi ve kışın gelişi. Alışverişçiler bir yandan kış gelmeden ufak tamirat-inşaat işlerini tamamlamaya çalışırken diğer yandan da havaların soğumasıyla elektrikli ısıtıcı, şofben gibi ürünlere yöneliyorlar.

Yine mevsimsel olarak boş zaman faaliyetlerinin de değiştiğini gözlemliyoruz. Bir grup evdeki aktiviteler için hazırlık yaparken, diğerleri de outdoor ayakkabı gibi dış ortam aktivitelerine yönelik ürünleri tercih ediyor.

Bu ay talep artışı beklediğimiz öncelikli kategoriler şu şekilde:

1.   Parfüm
2.   Yemek takımı
3.   Matkap
4.   Vidalama makinası
5.   Elektrikli ısıtıcı
6.   Termosifon
7.   Şofben
8.   Buhar Makinası
9.   Çamaşır kurutma makinası
10. Jeneratör
11. Narenciye sıkacağı
12. Mısır patlatma makinası
13. Outdoor ayakkabı

Çalışma hakkında

Bu çalışma Akakçe platformlarında 2013-2014 yılları boyunca yapılan alışveriş tercihleriyle hazırlanmıştır ve toplam 150 milyonun üzerinde oturumun verisi kullanılmıştır. Var olan 1000’den fazla kategori içerisinden haftalık toplam tıklanma sayısı, toplam tıklanmaya göre yıl içerisindeki en yüksek değerlere ulaşan kategoriler belirlenmektedir.

Akakçe Bilgi Servisi Hakkında

Akakçe web ve mobil platformlarında her ay 5 milyon alışverişçiye yüzbinlerce ürüne yönelik rehberlik ediyoruz. Akakçe Bilgi Servisi ile de bu verileri derleyip güncel talep ve alışverişçi tercihine yönelik soruların cevaplarını bulabilmek çeşitli analizler yapıyoruz. Bu blogda sizlerle bazı örneklerini paylaştığımız analizleri Bilgi Servisi’ne abone olarak siz de kendinize özel şekilde yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: bilgi@akakce.com

İlk Cevap Yazan Siz Olun

Cevap Yazın

Eposta adresinizi kimseyle paylaşmıyoruz.

Aşağıdaki HTML tag ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ne, nerede en ucuza Akakce.com'da

BİZİ TAKİP EDİN