Yepyeni Mobil Uygulamalarımız Yayında

Tüm dünyada ve Türkiye’de akıllı telefonların çok yaygınlaşması alışveriş alışkanlıklarına da etki etmeye başladı. Araştırmalar gösteriyor ki akıllı telefonlar hem genelde, hem de perakende satış noktalarında alışveriş için yoğun olarak kullanılıyor. Alışverişçiler daha doğru karar vermek için, sırasıyla fiyat, ürün bilgisi, diğer tüketicilerin yorumları gibi birçok bilgiye alım noktasında mobil cihazlardan ulaşıyorlar. Yani artık mağaza içinde akıllı telefon destekli alışveriş yapılıyor. Bu durum Türk alışverişçilerinin yarısından fazlası için de geçerli.

Akakçe olarak biz de yeni uygulamalarımız ile bugüne kadar sağladığımız fiyat karşılaştırma hizmetine ek olarak, özellikle fiziki bir mağaza içinde olan alışverişçiler için fiyat kontrol imkanı getiriyoruz. “Fiyat karşılaştırma” ile “fiyat kontrol” işlerini bir miktar birbirinden ayırıyoruz; 1.sinde tüm seçenekler size eşit mesafede iken 2.sinde bizatihi bir seçeneğin içindesiniz ve önceliğiniz bu seçeneğin doğrulanmasına kayıyor. Uygulama ile tam da bunu sağlamaya çalışıyoruz. Şu anda fiyat kontrolü için koyduğumuz imkanları genişleterek uygulamanın Türk halkının elinden düşürmediği bir alışveriş asistanı, güvenilir bir alışveriş dostu olmasını planlıyoruz.

3iphone2iphone1iphone

 

Bu alanda sıkça kullanılan ilan uygulamaları genelde kategori veya konu bazında olası satıcılara yönelik çalışırken, Akakçe uygulamaları spesifik ürünlerde karşılaştırmalı alışveriş olanağı ve yakındaki fiziki satıcı bilgilerini veriyor. Bu anlamda da yepyeni bir hizmet alanı ortaya koyuyor.

4iphone4

Uygulamada online fiyat bilgisi sağladığımız 1 milyondan fazla ürüne ek olarak şu anda pilot grup için 81 şehirde 60 farklı satıcının 1.000’e yakın fiziki mağazası da yer alıyor ve “Şehrinizdeki Satıcılar” başlığı altında şimdiden 250.000’den fazla ürün için en az bir fiziki mağaza bilgisi veriyoruz. İlk ayında 50 bin kullanıcıya yaklaşan uygulama alışverişçilerden de şu ana kadar çok pozitif geri bildirimler aldı.

Siz de uygulamamızı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

appstore googleplay

mobilqrcode

İlk Cevap Yazan Siz Olun

Cevap Yazın

Eposta adresinizi kimseyle paylaşmıyoruz.

Aşağıdaki HTML tag ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ne, nerede en ucuza Akakce.com'da

BİZİ TAKİP EDİN