Mağazadaki Alışverişçiler Cep’lerini Orada Kullanıyor

Perakende pazarlama ve strateji firması olan InReality ‘nin “Reality of Retail (Perakende Gerçeği)” adlı yeni araştırmasına göre: Günümüzde tüketicilerin %75’i mağazada alışveriş yaparken mobil cihazlarını kullanıyorlar. Dahası, mağazada mobil cihazlarını kullanan alışverişçilerin %25’i hala mağazadayken mobil cihazlarında satın alma işlemi gerçekleştiriyorlar. Bu tarz satın almalar stokta olmayan, mağazada bedeni bulunmayan, rakip perakende firmasında daha iyi bir fiyatı olan aynı ya da benzeri ürünleri kapsıyor.

Inreality’nin başkanı ve CEO’su Gary Lee, “Geleneksel mağazacılık pazarlaması müşteriler için hala büyük oranda önemli. Fakat teknoloji, özellikle mobil cihazlar, mağazaları etkiliyor. Müşterilerin satın alma şekillerini değiştiriyor, markaları ve perakendecileri mevcut stratejilerini tekrar düşünmeye çağırıyor” diyor.

“Reality of Retail” raporu mağazalardaki mobil cihaz kullanımları, sadakat programları ve geleneksel mağazacılık pazarlama taktiklerinin yanında müşterilerin satın alma şekillerini de araştırarak, mağaza içindeki müşteri davranışlarına odaklanıyor.

2014 Aralık ayında InReality, 461 mağaza müşterisine 11 perakende kategorisi üzerine anket uyguladı. Müşterilerden, satın alma süreci boyunca çeşitli temas noktalarının önemi ve verimliliği hakkında derecelendirme yapmaları istendi.

Retail Systems Research LLC araştırma ve danışmanlık firmasının müdürü olan Nikki Baird “Perakendeciler, şu an karşı karşıya oldukları en büyük zorluğun dijital ve fiziksel satış dünyalarını birleştirerek kusursuz tek bir müşteri deneyimi yaratmak olduğunu biliyor” diyor. “Perakendeciler için bu zorlu fırsat, dijital dünyanın sunduklarının en iyisiyle fiziksel dünyanın sağladıklarının en iyisini birleştirmekte yatıyor.”

Reality of Retail raporu ayrıca şu sonuçlara ulaşmış:

Alışverişçilerin %53’ü ürünleri mağazadayken araştırmayı tercih ediyorlar.
Alışverişçilerin %56’sı hala reklamın mağazadaki satın alma kararlarında önemli olduğunu düşünüyor.
Alışverişçilerin sadece %12’si mağazalardaki satış görevlisinin satın alma kararları üzerinde önemi olduğunu düşünüyor.
Sadakat programlarını kullanan alışverişçilerin sadece % 46’sı, bu programların satınalma kararları üzerinde önemi olduğunu düşünüyor.
Sadakat programlarını kullanan alışverişçilerin %71’i mağazadaki fiyatları karşılaştırmak için cep telefonlarını kullanıyorlar.

İlk Cevap Yazan Siz Olun

Cevap Yazın

Eposta adresinizi kimseyle paylaşmıyoruz.

Aşağıdaki HTML tag ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ne, nerede en ucuza Akakce.com'da

BİZİ TAKİP EDİN