Akakçe’de Bulunan Satıcıları Nasıl Seçiyoruz?

Akakçe’de birçok satıcı var ve eminim aklınıza takılıyordur “Her başvuran bu sisteme alınıyor mu?” diye. Bunun cevabı “Hayır”. Peki ama neden?

Açıklamaya geçmeden önce şunu belirtmekte fayda var, bu şekilde davranmak, öncelikle alışverişçi güvenliğini sağlıyor. Hiç bir kritere bakılmadan listelenen satıcılar alışverişçilere problem yaratabilir. Bu durum da hem bizi hem de dolaylı olarak satıcılarımızı olumsuz etkiler. Bence bu noktada şöyle düşünmeliyiz; alışverişçilerin aklında “Akakçe’deki satıcılar hiç güvenilir değil” algısı oluşursa ne kadar iyi bir satıcı olursanız olun, genel olarak böyle bir durumdan hepimiz zarar görmüş oluruz. Bu nedenle bizim yaptığımız ince eleyip sık dokumanın tüm e-ticaret ailesine yararı oluyor.

İşimiz çok güzel fakat sorumluluğumuz da bir o kadar büyük. Çünkü işin sonunda mutlu alışverişçiler oluşturmak ve bunun devamlılığını sağlamak var. Daha fazla meraklandırmadan neymiş bu kriterler birlikte bakalım.
screenshot_3

Öncelikle piyasayı bilen, fiziki varlığı olan gerçek satıcılar bizim için çok önemli. “Gerçek satıcı nedir?” diye soracak olursanız hemen açıklayalım; Bizim için gerçek satıcı ticari bir kimliği olan, kendi adına veya firması adına ticaretini yürüten kuruluştur. Peki ben gerçek satıcıyım demesi yetiyor mu anlamamız için? Hayır, bunu anlamak ve ticari kimliğinizin varlığını teyit etmek için vergi levhanızı göndermenizi istiyoruz. Online satış sitenizle ilgili alışverişçilerin güvenliği açısından sorun olabilecek durumlar var mı bakıyoruz. İletişim bilgileriniz, bayilik ya da yetkili satıcı belgeleriniz, güvenlik sertifikalarınız, ödeme sayfanızın yapısı, verdiğiniz fiyatlarla ödeme sayfasında gösterdiğiniz fiyatların birbirini tutması gibi birçok kriter seçim sürecinde belirleyici oluyor. Bu süreçte zaman zaman kargo fiyatlama sisteminizi bile incelememiz gerekebiliyor. Ayrıca kendinize ait sanal posun varlığını kontrol ederek banka onay sürecinden de geçmiş olduğunuzu teyit ediyoruz.

Bunların haricinde Akakçe ekibinin teknik veya idari olarak belirledikleri diğer kriterler de bulunuyor. Yine hatırlayalım, bütün bunlar öncelikle alışverişçiye güven verebilmek için olmazsa olmazlarımız. Ancak böylece güvenli bir Akakçe platformunu sizinle birlikte oluşturmuş oluyoruz. Şunu bilmenizi istiyoruz; değerli satıcıları alışverişçilerle buluşturarak mutlu alışverişlerinde katkı sahibi olmak bize de çok keyif veriyor. Bu nedenle sizinle ortak bir çalışma yaptığımız için ayrıca mutluyuz.

İlk Cevap Yazan Siz Olun

Cevap Yazın

Eposta adresinizi kimseyle paylaşmıyoruz.

Aşağıdaki HTML tag ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ne, nerede en ucuza Akakce.com'da

BİZİ TAKİP EDİN