Teruhide Sato’dan Japon e-Ticaret Dünyasının Özeti

20 Ağustos’ta yapılan akakce.com “5 Yıldız Programı” ile e-Ticarette Karlılık Toplantısı’nda  akakce.com ortağı Japon Netprice grubu yöneticisi Teruhide Sato’dan da bir video mesaj vardı.

Japonya’daki e-ticaret tecrübesi ve trendlerden bahseden ve özellikle “güven” kavramının önemini vurgulayan Sato; “Japonya’da e-ticaret sektörüne ilk 1996-97 yıllarında girdik. Ancak talebin gerçekten patlaması tüketici güvenini sağlayan satıcı değerlendirme sistemleri, yorumlar gibi mekanizmaların yerleşmesiyle oldu. Bugün Japonya e-ticaret pazarı 100 milyar dolar ile toplam tüketimin %7,7’sini oluşturuyor ve genel ekonomiye göre daha hızlı büyüdüğü için kısa zamanda %10’a, ardından %20’ye ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

Siz de Japon e-ticaret pazarının geçmişini, gelişimini ve bugününü sektörün en önemli oyuncularının birinin ağzından dinlemek istersiniz diye düşündük:

Bizler için uzak görünen, ancak özellikle mobil ticaret konusunda birçok ipucunu barındıran Japon e-ticaret pazarıyla ilgili bilgi ve gelişmelere ileride de yer vermeye devam edeceğiz. Bu arada, sizlerin de Japonya veya Uzakdoğu pazarlarıyla ilgili merak ettiği konular var ise lütfen bize yazın.

İlk Cevap Yazan Siz Olun

Cevap Yazın

Eposta adresinizi kimseyle paylaşmıyoruz.

Aşağıdaki HTML tag ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ne, nerede en ucuza Akakce.com'da

BİZİ TAKİP EDİN