akakce.com ile E-ticarette Karlılık Konuşuldu

akakce.com olarak, ‘5 Yıldız Programı’ çerçevesinde düzenlediğimiz e-ticaret firmalarına özel bir dizi sektör toplantısının ilkini 20 Ağustos’ta İstanbul’da gerçekleştirdik. Toplantıda, katılımda bulunan değerli iş ortaklarımızla e-ticaret’te karlılığı yakalamak için yapılması gerekenleri ve mobil ticarete geçiş sürecini ele aldık. Ayrıca MasterCard Güney Doğu Avrupa Genel Müdürü Mete Güney “Türkiye’de ve Dünyada e-Ticaret’in Bugünü ve Yarını” sunumunda global perspektiften e-ticaretin görünümünü paylaştı.

5yildiztoplanti

Başlattığımız ‘5 Yıldız Programı’nın ilk kez duyurulduğu toplantıda konuşan akakce.com kurucu ortağı Koray Karataş programın “e-Ticaret firmalarıyla, karlılığa ve büyümeye giden yolda bilgi ve tecrübe paylaşımını” hedefini anlattı. akakce.com’un duyurduğu diğer bir yenilik ise mobil ticarete farklı bir açıdan yaklaşan akakce.ilan uygulaması oldu. Bu uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgilere çok yakında blogda yer vereceğiz.

Toplantıya bir video mesaj yollayan akakce.com stratejik ortağı Japon Netprice grubu yöneticisi Teruhide Sato da Japonya’daki e-ticaret tecrübesiyle ve trendlerle ilgili mesajlar verdi. Özellikle “güven” kavramının önemini vurgulayan Sato; “Japonya’da e-ticaret sektörüne ilk 1996-97 yıllarında girdik. Ancak talebin gerçekten patlaması tüketici güvenini sağlayan satıcı değerlendirme sistemleri, yorumlar gibi mekanizmaların yerleşmesiyle oldu. Bugün Japonya e-ticaret pazarı 100 milyar dolar ile toplam tüketimin %7,7’sini oluşturuyor ve genel ekonomiye göre daha hızlı büyüdüğü için kısa zamanda %10’a, ardından %20’ye ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

Toplantının sonunda Koray Karataş, program kapsamında yeni toplantılar ve eğitimler düzenlemeyi planladıklarını da ekledi. Tüm katılımcılara tekrar çok teşekkür ediyor, en kısa zamanda yeniden görüşebilmeyi umuyoruz.

İlk Cevap Yazan Siz Olun

Cevap Yazın

Eposta adresinizi kimseyle paylaşmıyoruz.

Aşağıdaki HTML tag ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ne, nerede en ucuza Akakce.com'da

BİZİ TAKİP EDİN